Nauczyciele słabo chronieni przed agresją uczniów

Nauczyciele i dyrektorzy szkół rzadko zgłaszają na policję przypadki agresji ze strony uczniów. Boją się, że takie działanie narazi ich na zarzut nieudolności - informuje Gazeta Prawna.

13.04.2012

Ustawa żłobkowa zbyt skomplikowana

Ustawa regulująca zasady zakładania żłobków i klubów dziecięcych obowiązuje już od roku. Mimo tego taka forma działalności nie cieszy się zbyt wielkim zainteresowaniem - informuje Rzeczpospolita.

12.04.2012

W Polsce jest za dużo nauczycieli?

Jak wynika z danych zebranych przez tygodnik Polityka, co piąty pracujący Polak jest dziś nauczycielem. Mimo gwałtownie spadającej liczby uczniów, nie spada liczba nauczycieli.

12.04.2012

Chińczycy podrabiają...szkoły

Chińczycy okazują się bezkonkurencyjni w tworzeniu podróbek. Policja w Chinach wykryła placówkę, która oferowała uczestnikom trzyletnich kursów fałszywy dyplom policjanta.

12.04.2012

Dużo zanieczyszczeń w szkole

Specjaliści z Politechniki Lubelskiej przeanalizowali powietrze w kilkunastu gimnazjach oraz podstawówkach w Lublinie i okolicach, pisze Gazeta Wyborcza. Okazało się, że normy zanieczyszczeń są...

11.04.2012

Kolejne protesty przeciwko zmianom w nauczaniu historii

Ponad 40 osób protestowało we wtorek w Bydgoszczy przeciwko zmianom w programach nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych dotyczącym lekcji historii. Z kolei pięć osób rozpoczęło protest głodowy w...

11.04.2012

Wrocław: manifestacja przeciwko likwidacji szkół

Około stu osób, głównie uczniów i ich rodziców, wzięło udział w manifestacji przeciwników likwidacji szkół na Dolnym Śląsku, która we wtorek odbyła się we Wrocławiu. Samorządy chcą zlikwidować ok. 80...

11.04.2012

IBE ogłasza konkurs na najlepszą lekcję historii

Lekcje historii nie muszą kojarzyć się z nudnym zakuwaniem dat. Aby zmienić podejście uczniów do nauki historii Instytut Badań Edukacyjnych ogłasza konkurs na najlepszy scenariusz lekcji.

11.04.2012

Toruń: warsztaty Instytutu B61 dla licealistów

Rozpoczęły się zapisy na warsztaty dla licealistów w czterech dziedzinach wiedzy, które odbędą się w tym tygodniu w Toruniu. Przedsięwzięcie jest elementem Programu Stypendialnego Instytutu B61.

10.04.2012