RPO: uczelnie muszą uwzględniać "starą maturę"

Uczelnie nie mogą uniemożliwiać wzięcia udziału w postępowaniu rekrutacyjnym osobom, które zdały maturę na poprzednich zasadach. Łamie to Konstytucję - uważa rzecznik praw obywatelskich.

16.02.2017

Prawo też z limitem przyjęć?

Prawo, kształcenie nauczycieli czy architekurę będą mogły prowadzić tylko te uczelnie, które otrzymają zgodę ministra? Taki pomysł pojawił się podczas prac nad ustawą o szkolnictwie wyższym.

15.02.2017

KRK: spadnie zainteresowanie aplikacją komorniczą

Skutkiem zmiany zasad odbywania aplikacji komorniczej będzie spadek zainteresowania takim szkoleniem. Kandydaci na komorników nie będą także mieli możliwości zdobycia doświadczenia potrzebnego do...

15.02.2017

UW zaprasza na wykład o prof. Bartoszewskim

Już 21 lutego na UW odbędzie się kolejny wykład z serii 8 Wykładów na Nowe Tysiąclecie - zatytułowany jest: Władysław Bartoszewski przygody człowieka myślącego.

14.02.2017

Niejasne przepisy barierą dla powstawania start-upów

Młodym ludziom nie brakuje chęci, kreatywnych pomysłów i zapału, by ruszyć z własnym innowacyjnym start-upem. Utrudnieniem w jego rozwoju może być nieznajomość prawa i przepisów podatkowych oraz...

10.02.2017

UW będzie współpracował z Sorboną

Rektorzy Uniwersytetu Warszawskiego i uniwersytetu Paris-Sorbonne podpisali w środę w Paryżu nowe porozumienie o współpracy obu uczelni, a także otworzyli wystawę UW wczoraj i dziś.

09.02.2017
ukraine Переклади на українську
poland Przetłumacz na polski