Samorządy niechętnie dopłacają do ochrony zdrowia
Od dwóch lat samorządy mają prawo zapłacić za nadwykonania, czyli za świadczenia jakie zrealizowały im podległe placówki medyczne, ale nie dostały za nie zapłaty z Narodowego Funduszu Zdrowia. Mogą finansować w ten sposób w podległych im placówkach świadczenia medyczne, ale rzadko z tego korzystają.



















