Do poznańskiej kancelarii PJ Sowisło, lidera na rynku spraw procesowych w Wielkopolsce, dołączyli nowi wspólnicy. PJ Sowisło prowadzi jednocześnie ponad 3000 spraw w sądach.
Kancelaria Baker & McKenzie będzie pełnomocnikiem chorwackiej Podravki, produkującej przyprawę Vegeta, w procesie sądowym przeciwko polskiemu Prymatowi.
Ministerstwo Sprawiedliwości zamierza o radykalnie, bo o połowę, obniżyć taksę notarialną. Ostro zaprotestowali notariusze. W pierwszej wersji uzasadnienia do rozporządzenia 1,7 tys. notariuszy w 2005 r. miało przychody w wysokości 2,8 mld zł. W drugiej spadły one do 800 mln zł.
Równolegle do informacji o wejściu na polski rynek hiszpańskiej kancelarii Garrigues, kancelaria Domański, Zakrzewski, Palinka oglosiła, że do zespołu prawników dołączyła Katarzyna Kuźma. Przez trzy ostatnie lata pracowała w hiszpańskiej kancelarii w Barcelonie.
Kancelaria Leśnodorski, Ślusarek i Wspólnicy poinformowała, że zakończyła proces połączenia spółki publicznej Arksteel SA ze spółką z branży mediowej Point Group.
Rzeczpospolita, razem z Wolters Kluwer Polska rozpoczęła cykl kolacji prawniczych w restauracji Biblioteka, przy wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas pierwszej kolacji goście dyskutowali, czy marketing na rynku usług prawniczych jest potrzebny? W jaki sposób duże i średnie firmy prawnicze pozyskują klientów?
Hiszpańska kancelaria Garrigues otwiera biuro w Warszawie. Garrigues to największa hiszpańska kancelaria prawna i członek założyciel międzynarodowej sieci kancelarii podatkowych Taxand.
Mecenas Jerzy Martini z Baker & McKenzie Doradztwo Podatkowe reprezentował w pierwszej sprawie polskiego podatnika przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości
18 stycznia Europejski Trybunał Sprawiedliwośći w Luksemburgu wydał precedensowy wyrok w sprawie C-313/05 Brzeziński
W czwartym dniu po "debiucie" elektronicznego dostępu do Krajowego Rejestru Sądowego przy użyciu przeglądarek www i podpisu elektronicznego Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu uruchomiła dostęp zarówno do E-Biura Podawczego KRS jak i Wyszukiwarki Podmiotów w KRS.
Status Senior Associate w Kancelarii Wierzbowski Eversheds uzyskali mec. Michał Kurzyński stojący na czele zespołu prawa nieruchomości i M&A oraz mec. Przemysław Cichulski odpowiedzialny za zespół prawa bankowo-finansowego.
Prof. Jerzy Rajski w kancelarii Lovells
Do warszawskiego biura międzynarodowej kancelarii Lovells dołączył prof. dr hab. Jerzy Rajski. Będzie on wspierał zespół kancelarii swoją wiedzą i doświadczeniem, w szczególności w zakresie prawa cywilnego i międzynarodowego handlowego.
Ewa Plucińska dołącza do kancelarii Stopczyk & Mikulski
Do grona wspólników kancelarii Stopczyk & Mikulski dołączyła mec. Wiesława Ewa Plucińska, założycielka grupy firm doradczych EVIP - jednej z najstarszych i największych polskich firm konsultingowych - uznana przez tygodnik Wprost i miesięcznik Businessman za jedną z najbardziej wpływowych kobiet w polskiej gospodarce. W związku z tym, od 1 stycznia 2007 roku, kancelaria zmienia nazwę na Plucińska Stopczyk Mikulski.
Międzynarodowa kancelaria prawnicza SALANS umacnia swoją pozycję w Europie Środkowej i Wschodniej, otwierając w Budapeszcie biuro świadczące pełen zakres usług prawnych.
Nowi prawnicy w Krawczyk & Wspólnicy
Do zespołu Kancelarii Krawczyk i Wspólnicy dołączyło sześciu nowych prawników. Objęli oni stanowiska Senior Associate, Associate oraz Paralegal, wspierając dział prawa nieruchomości, kontraktów, prawa korporacyjnego, finansowego i prawa pracy.