Co drugi polski komputer ma pirackie oprogramowanie
Blisko połowa użytkowników komputerów osobistych w Polsce, Hiszpanii i Czechach nielegalnie zdobywa oprogramowanie - wynika z badania opublikowanego w czwartek przez Business Software Alliance (BSA), wiodący światowy związek firm IT. Badanie ujawniło też, że chociaż około połowy respondentów przyznało się do korzystania z pirackiego oprogramowania, ponad 70 proc. deklaruje poparcie dla ochrony praw własności intelektualnej i woli programy legalne.





