Dobre wyniki firmy przełożyły się na wzrost zatrudnienia - w ostatnim roku sieć PwC zwiększyła liczbę pracowników na świecie do niemal 169 tys. osób. W nadchodzącym roku finansowym PwC planuje kontynuować dotychczasową politykę rozbudowywania zespołu o najlepszych specjalistów na rynku.
W roku finansowym 2012 PwC zamierza zatrudnić i przeszkolić rekordową liczbę  20 tys. absolwentów oraz zaoferować nawet 10 tys. staży dla studentów na całym świecie.
- Wyniki PwC w minionym roku finansowym potwierdzają, że klienci cenią wysoką jakość świadczonych przez nas usług, zwłaszcza w tych burzliwych gospodarczo czasach – powiedział Dennis M Nally, globalny prezes PwC. - PwC posiada aktualnie najsilniej rozbudowaną globalną sieć firm w branży, szeroką ofertę usług, a także doświadczonych pracowników o najwyższym poziomie kompetencji. To połączenie daje nam rzeczywistą przewagę konkurencyjną w postaci jakości pracy, jaką możemy zaoferować naszym klientom - dodał.
Na tegoroczny rekordowy wynik przychodów PwC składają się osiągnięcia poszczególnych działów firmy świadczących: usługi audytu, doradztwa biznesowego oraz doradztwa podatkowego.
W minionym roku finansowym przychody działu audytu PwC wzrosły o 7 proc., do poziomu 14,1 mld dol. Jak informuje PwC, taki wynik udało się uzyskać pomimo znaczącej konkurencji na rynku usług audytowych i księgowych na całym świecie, a także presji na obniżanie cen. Z kolei, ogólnoświatowe przychody działu usług doradczych wykazały w roku finansowym 2011 rekordowy wzrost o 20 proc., do poziomu 7,5 mld dol. Przychody działu doradztwa podatkowego powróciły w roku finansowym 2011 na ścieżkę wzrostu, zwiększając się o 8 proc., do 7,6 mld dol. - Odzwierciedla to stabilne wyniki całej firmy, wynikające z rosnącego popytu na księgowość podatkową i usługi związane z zachowaniem zgodności z regulacjami - czytamy w specjalnym komunikacie PwC.
W ujęciu geograficznym PwC zanotowało wzrost przychodów we wszystkich regionach, w których jest obecne. Przychody w Azji poprawiły się o 14 proc., w regionie Australii i Oceanii o 38 proc., a na Bliskim Wschodzie i w Afryce o 20 proc. Firma PwC powróciła także na ścieżkę wzrostu w obu Amerykach - przychody w Ameryce Północnej wzrosły o 10 proc., zaś w Ameryce Południowej i Środkowej stopa wzrostu podwoiła się do 23 proc. Firma wypracowała skromniejszy wzrost w Europie Zachodniej (4 proc.) i Europie Środkowo-Wschodniej (7 proc.).