Weszła w życie konwencja o ochronie dzieci
Z dniem 1 lipca 2010 r. weszła w życie Konwencja Rady Europy o ochronie dzieci przed seksualnym wykorzystywaniem i niegodziwym traktowaniem w celach seksualnych. Jest ona pierwszym międzynarodowym instrumentem, który ma na celu zwalczać wszelkie formy przemocy seksualnej wobec dzieci, w tym nadużycia popełniane w rodzinie.


