Opole: Wojewódzkie Centrum Medyczne szpitalem klinicznym
Sejmik województwa opolskiego zdecydował o przekazaniu Wojewódzkiego Centrum Medycznego na rzecz Uniwersytetu Opolskiego. Placówka zyska status szpitala klinicznego i będzie służyła nowo tworzonemu najpierw kierunkowi, a potem wydziałowi lekarskiemu tej uczelni.












