Szkolenia online Czy i co zmieni nowelizacja ustawy o pomocy społecznej? 06.07.2026 r., godz. 8:00
Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl

Wrocław: upamiętniono Polaków - ofiary rzezi na Kresach

Wspominamy ofiary rzezi na kresach Południowo-Wschodnich nie po to, by drażnić Ukraińców, ale by docierać do prawdy, która jest podstawą do zrozumienia, do pojednania i do współpracy kolejnych pokoleń powiedział w piątek w homilii arcybiskup Ignacy Dec.
podroze mapa okulary rozgwiazda kompas

Opolskie/ Na repatriację czeka 1912 polskich rodzin

Polskę znają z opowiadań dziadków i rodziców zesłanych lub przesiedlonych w głąb ZSRR kilkadziesiąt lat temu. Wielu z nich, choć urodziło się w innym kraju, chce przyjechać nad Wisłę na stałe. Na repatriację czeka dziś 1912 rodzin polskiego pochodzenia.

W Legnicy powstanie monitoring miasta

Do jesieni 2013 w Legnicy zostanie zbudowany nowoczesny system monitoringu miejskiego. Jego koszt to prawie 4,3 mln, jednak 70 proc. tej kwoty zostanie pokryte ze środków unijnych.

Filary demokracji lokalnej: Życie (jak) w kinie

Fascynująca i zawiła historia prywatnego kina Patria, oraz jego właścicielki, która robi wszystko by przywrócić mu dawny blask. Artykuł Elżbiety Skwarczyńskiej-Adryańskiej otrzymał wyróżnienie Telewizji TVP Info w konkursie Filary demokracji lokalnej.

W niedzielę mieszkańcy Elbląga wybiorą prezydenta miasta

Mieszkańcy Elbląga wybiorą w niedzielę nowego prezydenta miasta. O to stanowisko rywalizują w II turze przedterminowych wyborów Elżbieta Gelert z PO i Jerzy Wilk z PiS. Od wyniku tego starcia zależy również, które ugrupowania utworzą większościową koalicję w radzie miasta.

Rewolucja śmieciowa: nie dostarczyli pojemników na czas, miasto rozwiązało z nimi umowę

Firma Czyścioch nie będzie już wywoziła śmieci z jednego z sektorów, na które podzielono Białystok - zdecydowały w piątek władze tego miasta. Zajmie się tym spółka MPO, z którą samorząd podpisał umowę w tej sprawie.

Stuletni budynek dyrekcji dawnej Huty Gliwice wystawiony na sprzedaż

Samorząd Gliwic wystawił na sprzedaż reprezentacyjny gmach dyrekcji dawnej Huty Gliwice. Położony w centrum miasta stuletni budynek wyceniono na ponad 7,4 mln zł. Przetarg odbędzie się 6 września w siedzibie gliwickiego magistratu.
wybory 2020

Jedna z najbogatszych gmin w Polsce wybiera w niedzielę wójta

W niedzielę odbędą się przedterminowe wybory wójta gminy Kleszczów (Łódzkie) - jednej z najbogatszych gmin w Polsce. O mandat wójta ubiega się czworo kandydatów, a do głosowania uprawnionych jest prawie 4 tys. mieszkańców gminy.

Pomorskie powiaty będą wspólnie pozyskiwać fundusze na modernizację zasobów geodezyjnych i kartograficznych

Przedstawiciele pomorskich powiatów podpisali 4 lipca 2013 r. w Gdyni porozumienie partnerskie, którego celem jest wspólne zdobywanie funduszy na modernizację zasobów geodezyjnych i kartograficznych prowadzonych przez starostów.

Kaczyński: na Elbląg patrzy dzisiaj cała Polska

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział w czwartek na spotkaniu z mieszkańcami Elbląga, że niedzielne wybory prezydenta tego miasta powinny być sygnałem dla Polski, że można odrzucić kliki i układy. Dodał, że jeśli wygra kandydat PiS Jerzy Wilk, to nie będzie grubej kreski.
kalkulator zlotowki lupa

Przez korupcję b. burmistrza Kraśnik będzie musiał oddać 3,7 mln dofinansowania

Ponad 3,7 mln zł dofinansowania z funduszy norweskich ma zwrócić samorząd Kraśnika (Lubelskie), ponieważ przy realizacji projektu Centrum Współpracy Polsko-Ukraińskiej doszło do korupcji. Były burmistrz Piotr Cz. skazany został za to na więzienie w zawieszeniu.

Kultura, biznes i rozrywka w zaadaptowanych komorach kopalni "Guido" w Zabrzu

Cztery specjalnie zaadaptowane podziemne komory utworzyły strefę kultury, biznesu i rozrywki K8 w zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu. W weekend zaplanowano oficjalne otwarcie tego miejsca pod nazwą K8.

10 tys. pomiarów od stycznia, kontrowersje wokół przenośnego fotoradaru w Porębie

Przenośny fotoradar w Porębie k. Zawiercia wzbudza wielkie emocje. Kierowcy przejeżdżający drogą krajową nr 78 narzekają, że urządzenie jest chowane m.in. w starej skodzie stwierdza Dziennik Zachodni.

Warszawa rozpoczyna akcję "Lato w mieście"

W czwartek na warszawskiej Agrykoli zainaugurowano Lato w mieście 2013, na które władze miasta w tym roku przeznaczyły 8, 5 mln zł. Najmłodsi przez dwa miesiące będą mogli korzystać z oferty zajęć edukacyjnych, sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych.

Forum Od-nowa: uchwała NSA w sprawie VAT to początek rewolucji organizacyjnej

Samorządy czeka nie tylko całkowita zmiana w sposobie rozliczania podatku VAT, uchwała NSA oznacza zmiana całej filozofii myślenia o własnych strukturach uważają eksperci Forum Od-nowa.

W Białymstoku możliwe kary dla firm odpowiedzialnych za wywóz śmieci

Karami finansowymi a nawet odstąpieniem od umowy firmom wywożącym śmieci z Białegostoku grożą władze miasta. Chodzi o brak pojemników na odpady a także śmieci zalegające w workach, choć z umów wynika, iż powinny być wywożone.

Ppp w praktyce – eksperci debatowali o przyszłości partnerstwa publiczno-prywatnego

W jakim kierunku zmierza partnerstwo publiczno-prywatne w Polsce? Jak przełamać zastój inwestycyjny? M. in. na te pytania odpowiedzi poszukiwali paneliści i uczestnicy konferencji PPP w praktyce, która odbyła się 28 czerwca w Toruniu.

Pierwsza firma przyłapana na nadużywaniu ustawy śmieciowej

Prawie 400 tys. zł kary zapłaci spółka Chemeko-System z Wrocławia, która zdaniem UOKiK wykorzystała swoją pozycję monopolisty na rynku lokalnym i bezpodstawnie podniosła ceny za przyjęcie śmieci. Jest to pierwszy tego typu przypadek od czasu obowiązywania tzw. rewolucji śmieciowej.

Elektroniczne akty stanu cywilnego od 2015 r.

Akty: urodzeń, małżeństw i zgonów od 2015 r. mają być rejestrowane w systemie informatycznym. Rząd przyjął we wtorek założenia do projektu ustawy - Prawo o aktach stanu cywilnego.

Opolskie: dofinansowaniem szkoleń dla bezrobotnych zainteresowane głównie firmy spoza regionu

Najwięcej firm - ponad 50 - ubiegających się o dofinansowanie z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w woj. opolskim - jest spoza tego regionu. Przeprowadzają one szkolenia m. in. dla osób bezrobotnych i wykluczonych społecznie.