SN: mieszkania zakładowe przejmowane po opłaceniu nakładów
Sąd Najwyższy po raz kolejny wskazał na niekonsekwencje orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego. Tym razem w sprawie przekształcenia mieszkań zakładowych we własnościowe. Sąd Najwyższy stwierdził w środę, że skoro spółdzielnia mieszkaniowa nabyła lokale nieodpłatnie, to pracownicy-najemcy przy przeniesieniu własności opłacają tylko nakłady konieczne, a nie pełny ekwiwalent w cenie nabycia.





