W wakacje szkolne place zabaw nie dla dzieci

W większości gmin w okresie wakacyjnym dzieci nie mogą korzystać z orlików i szkolnych placów zabaw. Władze boją się wandali i odpowiedzialności za ewentualne wypadki - informuje Dziennik Gazeta...

19.07.2012

Plusy dla dzieci nauczycieli

Gminy kultywują nauczycielski przywilej uznany za niekonstytucyjny Preferują dzieci pedagogów w rekrutacji do przedszkoli i szkół. I nie widzą w tym nic złego informuje Rzeczpospolita.

19.07.2012

Rząd obiecał, przedszkolak zapłaci

Szykuje się kolejny rok podwyżek opłat za pobyt dzieci w przedszkolach. Od września wzrosną one średnio nawet o 80 zł miesięcznie stwierdza Dziennik Gazeta Prawna.

18.07.2012

Zmieniają się czynności ministrów w MEN

Resort edukacji na swojej stronie internetowej podał informację o zmianach w strukturze ministerstwa - dotyczączynności sekretarza i podsekretarzy stanu oraz dyrektora generalnego w MEN.

18.07.2012

Lubelskie: masowe zatrucie na kolonii

Na kolonii w Białce koło Parczewa doszło do masowego zatrucia. Ponad trzydzieścioro dzieci trafiło do szpitala - donosi portal tvn.24.

17.07.2012

Rząd zapowiada budowę nowych żłobków

Resort pracy zapowiada, że jednym z jego celów jest pomoc kobietom, które urodziły dziecko, w powrocie do pracy. Oznacza to kolejne inwestycje w budowę żłobków - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

17.07.2012

W sprawie Karty na razie bez uzgodnień

W MEN odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicieli rządu ze związkami zawodowymi i stroną samorządową na temat ewentualnych zmian w ustawie Karta Nauczyciela. Nie przyniosło ono przełomu. Ustalono,...

17.07.2012

Rusza kampania przeciwko uzależnieniu od internetu

Nadmierne korzystanie z internetu staje się dziś niezwykle poważnym problemem społecznym. Narażone na to są szczególnie dzieci i młodzież, dla których internet jest nieodłącznym elementem codziennej...

17.07.2012