Minister edukacji Katarzyna Hall jest jednym z najgorzej ocenianych członków rządu Donalda Tuska – wynika z sondażu TNS OBOP przeprowadzonego dla programu „Forum” w TVP Info.
Działania szefowej MEN krytycznie ocenia 42 proc. ankietowanych – to wzrost o 2 punkty procentowe w porównaniu z poprzednim badaniem. Gorszą opinię Polacy mają tylko na temat minister zdrowia Ewy Kopacz, która zgarnęła 48 proc. ocen negatywnych (bez zmian w porównaniu z wcześniejszym sondażem). Zajmującą trzecie miejsce w galerii najbardziej krytykowanych ministrów Julię Piterę ocenia negatywnie 41 proc. ankietowanych (wzrost o 3 punkty proc.).
Autorzy sondażu spytali też Polaków, czego najbardziej się obawiają w obliczu kryzysu gospodarczego. 38 proc. boi się o swoje miejsce pracy, 29 proc. – o byt własnej rodziny, 28 proc. – wzrostu przestępczości, a 21 proc. – ostrych protestów społecznych.
Telefoniczny sondaż TNS OBOP zrealizowano w dniach 18-19 lutego br. na 1000-osobowej, reprezentatywnej grupie osób powyżej 18. roku życia.
 
Źródło: Głos Nauczycielski, 21.02.2009 r.