Opublikowano mały trójpak energetyczny

Budownictwo

Mały trójpak energetyczny przybliża do realizacji wspólnego rynku energii elektrycznej i gazu oraz działa na rzecz rozwoju energetyki prosumenckiej.

03.09.2013

Na rynku ożywienie, ale ceny jeszcze nie rosną

Budownictwo

Ceny nowych mieszkań stoją wmiejscu. Prawdopodobieństwo podwyżek wtym roku jest niewielkie. Na rynku widać jednak pierwsze oznaki ożywienia rośnie sprzedaż mieszkań iwartość kredytów hipotecznych.

30.08.2013

NSA: opłata planistyczna nie uwzględnia cen rynkowych

Budownictwo

Opłatę pobieraną w związku ze wzrostem wartości nieruchomości należy ustalać w dacie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania, a nie na dzień wyceny przed sprzedażą gruntu stwierdził NSA.

30.08.2013

Rusza program dopłat do energooszczędnych budynków

Budownictwo

Ruszył program wsparcia budownictwa proekologicznego. Trzysta milionów złotych w latach 2013-2018 powinno wesprzeć ponad dwanaście tysięcy inwestycji - informuje Związek Banków Polskich.

29.08.2013

Łatwiej o kredyt, mieszkania mogą drożeć

Budownictwo

Rośnie sprzedaż kredytów hipotecznych. Ceny mieszkań mogą pójść w górę. Miniony kwartał był pod tym względem najlepszy od ponad dwóch lat.

29.08.2013

NSA: 23-proc. VAT przy rozbiórce budynku

Budownictwo

Rozbiórka budynku powoduje jego likwidację, a nie budowę, przebudowę, remont, czy modernizację, dlatego jest objęta podstawową, 23-proc. stawką VAT - orzekł w środę Naczelny Sąd Administracyjny....

28.08.2013

Deklaracje śmieciowe składa zarząd wspólnoty

Budownictwo

Jeżeli nieruchomość jest zabudowana budynkami wielolokalowymi, w których ustanowiono odrębną własność lokali i wybrano zarząd, wszystkie obowiązki właścicieli nieruchomości, w tym składanie ww....

26.08.2013

Budowa tarasów i balkonów wymaga dużej staranności

Budownictwo

Balkony i tarasy to istotne elementy architektury domu. Nie tylko umożliwią chwilę odpoczynku podczas ciepłych dni, ale również mogą nadać oryginalny charakter obiektowi. Na co zwrócić uwagę i jakich...

26.08.2013
Prawo.pl