Rzecznik i samorząd lekarski chcą poprawić komunikację lekarz-pacjent
Rzecznik Praw Pacjenta razem z Prezesem Naczelnej Izby Lekarskiej wspólnie wystąpili do rektorów wyższych uczelni medycznych, z propozycją zwiększenia liczby godzin nauczania praktycznego w zakresie skutecznej komunikacji z pacjentem. Ich zdaniem studenci kierunków lekarskich i lekarsko-dentystycznych powinni mieć możliwość uzyskania dodatkowej wiedzy praktycznej m.in. w jaki sposób przekazywać pacjentom informacje, szczególnie w ciężkich dla nich chwilach.










