Coraz więcej Polaków korzysta z płatnej opieki medycznej
Z Diagnozy Społecznej wynika, że w 2013 r. ponad 92% gospodarstw domowych korzystało z placówek służby zdrowia opłacanych przez NFZ, ale też ponad połowa korzystała z usług placówek, w których trzeba płacić z własnej kieszeni, i 7% z placówek opłacanych przez pracodawcę, który wykupił abonament lub ubezpieczenie - wynika z raportu.