Wzmocnienie nauk humanistycznych, poprawienie podręczników - zapowiada minister edukacji
Nauki humanistyczne będą wzmacniane, do kanonu lektur zostaną wprowadzone dzieła Jana Pawła II i zakończona zostanie "pedagogika wstydu", która towarzyszyła polskiej edukacji przez kilkadziesiąt lat - zapowiada szef resortu edukacji Przemysław Czarnek. Minister widzi również konieczność zmian w podręcznikach.





















