Usługa umawiania wizyty w urzędzie skarbowym umożliwia zaplanowanie spotkania w konkretnym dniu i o konkretnej godzinie, dogodnie dla podatnika. W założeniu ma to ułatwić załatwianie spraw i zwiększyć bezpieczeństwo klientów, którzy przychodząc na konkretną godzinę, nie przebywają w dużych skupiskach osób.

 

Teraz jeszcze prościej

Najszybszym i najprostszym sposobem umówienia wizyty pozostaje rezerwacja internetowa. Strona rezerwacyjna ma nową szatę graficzną oraz uproszczony formularz umawiania wizyty dostępny na podatki.gov.pl

Wizytę można umówić w czterech prostych krokach:

  1. Wybierz województwo oraz urząd.
  2. Wybierz sprawę, którą chcesz załatwić.
  3. Wybierz datę i godzinę wizyty.
  4. Podaj dane kontaktowe.

Dodatkowo, udostępniona została wyszukiwarka, dzięki której korzystając ze słów kluczowych można szybko znaleźć rodzaj sprawy, z którą podatnik planuje przyjść do urzędu skarbowego.

 

Statystyki, SMS-y i ankiety

Jak mówi Prawo.pl Anita Wielanek, rzecznik prasowy szefa Krajowej Administracji Skarbowej, od uruchomienia usługi w całym kraju zarezerwowano już blisko 4,3 mln wizyt. Klienci najczęściej odwiedzają urzędy skarbowe, aby uzyskać potrzebne zaświadczenia lub załatwić sprawy związane z podatkami majątkowymi. Ponad połowa wszystkich wizyt dotyczy tych dwóch zagadnień.

- Od niedawna działa także usługa powiadamiania SMS-em o umówionej wizycie. Jeżeli umówiłeś się do urzędu przez internet i podałeś numer telefonu komórkowego, otrzymasz potwierdzenie rezerwacji SMS-em. Jeśli umawiasz wizytę co najmniej dwa dni wcześniej, dzień przed spotkaniem otrzymasz dodatkowo SMS-owe przypomnienie – dodaje Anita Wielanek.

Resort finansów przypomina także o trwającym badaniu ankietowym. Każda osoba, która umówiła wizytę w usłudze „Umów wizytę w urzędzie skarbowym” i podała adres e-mail, otrzyma wiadomość z linkiem do anonimowej ankiety. - W ten sposób chcemy pozyskać opinie i wskazówki co poprawić w pracy urzędów, aby były one jeszcze bardziej przyjazne klientom. Zachęcamy do udziału w ankiecie – mówi Anita Wielanek.

Zobacz również: Notariusze skorzystają z e-Urzędu Skarbowego >>