Ministerstwo Finansów poinformowało, że usługi e-Deklaracje i Twój e-PIT, dostępne na stronie podatki.gov.pl, pozwalają na sprawne rozliczanie podatków bez wizyty w urzędzie skarbowym. Natomiast w serwisie biznes.gov.pl znajdują się opisy elektronicznych usług świadczonych przez urzędy skarbowe, między innymi informacje o tym w jaki sposób, elektronicznie, można złożyć wniosek i uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach oraz należnościach celnych lub stwierdzające stan zaległości.

Infolinia Krajowej Informacji Skarbowej

Krajowa Informacja Skarbowa udziela informacji podatkowych i celnych przez telefon:

  • 22 330 03 30 (z telefonów komórkowych)
  • 801 055 055 (z telefonów stacjonarnych)
  • +48 22 330 03 30 (z zagranicy)

od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00.

MF zachęca również do zadawania pytań drogą elektroniczną poprzez formularz dostępny na Portalu Podatkowym. 

 


Wizyta w urzędzie tylko wyjątkowo

W wyjątkowych sytuacjach, w których nie można załatwić sprawy przez e-usługi, możliwa jest wizyta w urzędach skarbowych przez trzy dni w tygodniu. Urzędy będą przyjmować interesantów w poniedziałki od godz. 12 do 18, środy od godz. 9 do 15 i piątki od 9 do 13. MF zapewnia, że klienci będą przyjmowani z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. W pozostałe dni obsługa podatników będzie się odbywać poprzez e-usługi, e-PUAP i telefonicznie.

Z uwagi na sytuację epidemiczną w województwie śląskim, urzędy skarbowe w tym regionie otwarte są dla podatników tylko w środy i piątki, w godzinach od 9:00 do 13:00.

Zobacz również: Zachęty podatkowe mają przekonać do walki z koronawirusem >>