Kwalifikacje zawodowe wymagane od 1 września 2009 r. od nauczycieli szkół specjalnych
Od 1 września 2009 roku wejdą w życie nowe przepisy dotyczące kwalifikacji zawodowych nauczycieli. W niniejszym opracowaniu zostały omówione wymagania kwalifikacyjne, które od 1 września 2009 roku będą obowiązywały nauczycieli zatrudnionych w szkołach podstawowych specjalnych, gimnazjach specjalnych, szkołach ponadgimnazjalnych specjalnych, specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych i specjalnych ośrodkach wychowawczych. Czytelnik tego komentarza będzie mógł się dowiedzieć jakie będąstawiane wymagania kwalifikacje nauczycielom zatrudnionym w szkołach specjalnych w zależności od rodzaju prowadzonych zajęć lub nauczanego przedmiotu. Komentarz przeznaczony jest dla dyrektorów szkół specjalnych, nauczycieli, organów prowadzących szkoły oraz dla osób zainteresowanych problematyką kwalifikacji zawodowych nauczycieli.