Nie ma autobusu, nie ma leczenia
Brak możliwości dojazdu do lekarza z powodu braku komunikacji publicznej jest jedną z przyczyn nierównego dostępu Polaków do zdrowia. Zdarza się, że pacjenci onkologiczni nie korzystają z programów lekowych, bo nie mają jak dojechać do placówki medycznej. Eksperci wskazują na światowe badania, z których wynika, że dystans większy niż 80 kilometrów lub godzinę jazdy do ośrodka medycznego opóźnia diagnozę.























