Rzecznik Praw Pacjenta: wysokie opłaty za telefoniczną rejestrację pacjentów niezgodne z prawem
Rzecznik Praw Pacjenta wydał decyzję o uznaniu praktyk za naruszające zbiorowe prawa pacjentów w związku z wprowadzeniem przez jeden z podmiotów leczniczych podwyższonej opłaty za połączenie z numerem telefonu, służącym do telefonicznej rejestracji na udzielenie świadczeń zdrowotnych finansowanych przez NFZ. Naczelny Sąd Administracyjny 10 października 2017 potwierdził decyzję wydaną przez Rzecznika.












