Nowa siedziba będzie miała 950 metrów kwadratowych powierzchni. Powstaje na bazie istniejącego budynku, który został zaadaptowany i przebudowany, część została także dobudowana. Inwestycja rozpoczęła się półtora roku temu. Jej zakończenie jest planowane najwcześniej na koniec 2018 roku.

W nowej siedzibie na parterze będzie prowadzona działalność rehabilitacyjna, na ten cel przeznaczone zostaną pomieszczenia o powierzchni 600 metrów kwadratowych. Będą tutaj działać trzy gabinety lekarskie, sala do ćwiczeń, gabinety zabiegowe a także basen do hydroterapii. Dzięki temu zwiększy się oferta zabiegów między innymi w zakresie hydroterapii czy światłolecznictwa. Na piętrze nowego budynku zlokalizowane będzie 13 jednoosobowych pokoi dla pacjentów.

Obecna siedziba Kliniki  mieści się w zabytkowym dworku, w którym znajduje się 10 pokoi, gabinet lekarski, sala do ćwiczeń i sale zabiegowe. Po oddaniu do użytku nowego obiektu w dworku pozostaną pokoje dla pacjentów oraz utworzona zostanie strefa relaksacyjna.

Klinika Rehabilitacji Nowy Dwór oferuje świadczenia w zakresie rehabilitacji, zarówno w trybie stacjonarnym, jak i ambulatoryjnym. Jednocześnie z zabiegów może korzystać około 25 pacjentów.

 [-DOKUMENT_HTML-]

Placówka specjalizuje się w usprawniającym leczeniu stanów związanych ze schorzeniami kręgosłupa, narządu ruchu oraz schorzeń neurologicznych. Zabiegi lecznicze są dobierane indywidualnie, spośród 60-ciu dostępnych w placówce. Oprócz tradycyjnych zabiegów są to między innymi kąpiele wapienne, aromaterapia, akupunktura czy hipoterapia. Oferowane są także turnusy odchudzające.

Świadczenia oferowane w placówce są komercyjne.

Klinika działa od 2007 roku. Jest prowadzona przez Rehabilitacja Nowy Dwór sp. z o.o., której prezesem zarządu jest Sławomir Czyż.

Źródło: własne