5 grudnia 2023 r. odbędzie się największa bezpłatna konferencja online w branży podatkowo-kadrowej, skierowana do właścicieli biur rachunkowych, księgowych, doradców podatkowych i pracowników działów kadr, którzy na co dzień borykają się z wieloma problemami wynikającymi z częstych zmian legislacyjnych. Program IV edycji konferencji został rozszerzony o zagadnienia kadrowe.

Wszyscy zainteresowani mogą zarejestrować swój udział tutaj

Organizatorem konferencji jest Wolters Kluwer, a patronami merytorycznymi: Krajowa Izba Doradców Podatkowych, Lex Księgowość, Przegląd Podatkowy, Lex Alert i Lex Kady. 

Uczestnicy konferencji będą dyskutować m.in. :

  • kto może składać PIT-2 i w jakich przypadkach;
  • jak sporządzać i kiedy aktualizować informację o warunkach zatrudnienia;
  • kiedy udzielać zwolnienia z powodu siły wyższej i urlopu opiekuńczego oraz jak je dokumentować;
  • jakie są praktyczne aspekty prowadzenia dwutorowo sprawy podatkowej i sprawy karnej skarbowej i dowiemy się, jak uniknąć niezamierzonych konsekwencji, które mogą powstawać w związku z nieprzemyślanym planowaniem przebiegu sporu z administracją skarbową;
  • co wynika z wyroków TK w zakresie podatku od nieruchomości;
  • jakie są wyzwania związane ze wdrożenie Krajowego Systemu e-Faktur, zarówno z perspektywy technicznej, jak i podatkowo-prawnej;
  • jakie są najczęściej pojawiające się pytania i problemy związane z KSeF, które zostały zgłoszone przez inne osoby podczas ich własnych wdrożeń lub na warsztatach prowadzonych przez prelegentów.

Z programem konferencji można zapoznać się tutaj.

Warunkiem udziału w konferencji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, zawierającego pola z danymi dotyczącymi zatrudnienia. Podanie tych danych jest niezbędne do weryfikacji uprawnień do uczestnictwa w wydarzeniu. Rejestrować można się do dnia 4 grudnia 2023 r. włącznie. Link do transmisji konferencji zostanie wysłany do zarejestrowanych uczestników 1 dzień przed oraz w dniu wydarzenia. 

Czytaj również: Zmian podatkowych nieco mniej, ale rośnie liczba kontroli >>