Dane w SIO na nowych zasadach

Minister edukacji podpisała nowe rozporządzenie określające terminy przekazywania danych do SIO. Zmienią się m.in. zasady przekazywania informacji o wynagrodzeniach nauczycieli.

03.08.2016

Książka podpowie, jak zorganizować kolonie

Jakie kwalifikacje powinien posiadać kierownik wycieczki? Jakie formy wypoczynku trzeba zgłosić do kuratorium - to pytania, na które pomoże odpowiedzieć książka Organizacja wypoczynku dzieci i...

02.08.2016

Dyrektor nie zmusi do pracy za darmo

Brak precyzyjnych przepisów w nowelizacji likwidującej godziny karciane nie oznacza, ze nauczyciel będzie prowadził zajęcia za darmo. Według MEN byłoby to nadużycie prawa.

02.08.2016

Spór o centra usług wspólnych

Przez niejasne przepisy gminy mają problem z tworzeniem centrów usług wspólnych, które miały zająć się m.in. obsługą finansową szkół. Chodzi o status aktu prawnego - informuje Rzeczpospolita.

01.08.2016

Stała praca raczej dla magistra

Prawdopodobieństwo przejścia na stałą umowę zależy głównie od wieku i wykształcenia - wynika z raportu Instytutu Badań Edukacyjnych. Osoby z wykształceniem gimnazjalnym rzadziej otrzymują etat.

01.08.2016

Arbiter będzie musiał zebrać stos dokumentów

Znalezienie się na liście arbitrów rozpatrujących odwołania od matur nie będzie takie proste. Kandydat będzie musiał skompletować pokaźną dokumentację potwierdzającą jego kwalifikacje.

01.08.2016

Drożdżówki ułaskawione - rozporządzenie podpisane

Do szkół mogą wrócić drożdżówki, ale muszą być mniej słodkie i nie mogą być z ciasta, które było głęboko zamrożone; może też wrócić kawa - minister zdrowia Konstanty Radziwiłł podpisał nowe...

01.08.2016

Jak zorganizować konkurs na dyrektora szkoły?

Przeprowadzenie konkursu na dyrektora szkoły lub placówki oraz powierzenie stanowiska wybranej w wyniku konkursu osobie należy do kompetencji wójta, burmistrza i prezydenta miasta, zarządu powiatu...

29.07.2016