W piątek w dniu zakończenia roku szkolnego na stronie internetowej MEN ukazał się specjalny list minister do uczniów, nauczycieli i rodziców.
"Zakończył się rok szkolny 2016/2017. Za wami czas wytężonej pracy, zdobywania wiedzy i umiejętności. Dziś jesteście bogatsi nie tylko o nowy zasób wiadomości, ale także doświadczenia, które zaowocują w dorosłym życiu" - napisała minister zwracając się do uczniów.
Życzyła im wspaniałych, niezapomnianych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji i udanego wypoczynku. "Przed Wami wakacje – czas odpoczynku, w którym będziecie poznawali nowych ludzi i odkrywali nieznane miejsca. Mam nadzieję, że w tym okresie zbierzecie siły potrzebne do dalszej pracy, aby we wrześniu wrócić do szkoły, do Waszych rówieśników, nauczycieli" - zaznaczyła.

Minister podziękowała w liście nauczycielom za ich "codzienny trud – niezwykłą misję". "Dziękuję za bycie blisko uczniów, ich rodziców i opiekunów. Dzięki Państwa poświęceniu dzieci i młodzież mogą rozwijać swoje umiejętności oraz zainteresowania, które będą fundamentem ich przyszłego życia" - napisała. Podkreśliła, że szkoła nie mogłaby istnieć bez zaangażowanej w swoją pracę kadry pedagogicznej.
Szefowa MEN podziękowała też rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły, dbanie o nią i wspieranie jej aktywności.
Dla ponad 4 mln 600 tys. uczniów z ponad 27 tys. szkół kończy się w piątek szkolny 2016/2017 i rozpoczynają wakacje. Do ław szkolnych uczniowie powrócą 4 września. (PAP)

dsr/ wkt/

Więcej informacji i narzędzi znajdziesz w programie
LEX Prawo Oświatowe
Bądź na bieżąco ze zmianami prawnymi i korzystaj z aktualnych materiałów