MEN: Nowe ramowe plany nauczania podpisane

Minister edukacji Anna Zalewska podpisała w piątek rozporządzenie w sprawie ramowych planów nauczania dla 8-letniej szkoły podstawowej, 4-letniego liceum ogólnokształcącego, 5-letniego technikum,...

19.03.2017

Rekrutacja do szkół na nowych zasadach

Minister edukacji podpisała rozporządzenia w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół i placówek. Jedno dotyczy uczniów,...

17.03.2017

MEN: bibliotekom szkolnym nie grozi likwidacja

Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że biblioteki szkolne są niezwykle istotnym elementem życia szkoły. Ich rola w promowaniu postaw czytelniczych wśród uczniów jest nieoceniona.

16.03.2017

MEN: trzeba wspierać małe szkoły

Chcemy na nowo spojrzeć na subwencję oświatową. Dążymy do takiej sytuacji, w której uczeń nie będzie odpowiadał za to w jakiej gminie się urodzi - podkreśla minister edukacji.

15.03.2017

Ekspert przygotuje potrzebny dokument

Abonenci serwisu LEX Prawo Oświatowe Premium mogą zamówić wzór potrzebnego dokumentu. Zostanie dostosowany do wskazanego stanu faktycznego.

15.03.2017

Ponad 900 szkół z szybkim internetem

Do września przyszłego roku Netia podłączy ponad 900 szkół do szybkiego internetu w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. W Ministerstwie Cyfryzacji podpisano właśnie porozumienie w tej sprawie.

15.03.2017
ukraine Переклади на українську
poland Przetłumacz na polski