W poniedziałek 10 czerwca, podczas konferencji „Przeszłość dla przyszłości – 25 lat Polskich Zamówień Publicznych”, dokładnie w 25 rocznicę uchwalenia ustawy o zamówieniach publicznych, rozdane zostały nagrody Publicus. Jej laureatem zostało m.in. wydawnictwo Wolters Kluwer Polska. 

- Od początku aktywnie działamy w tematyce zamówień publicznych, wydaliśmy szereg publikacji, ale przede wszystkim mamy dedykowane rozwiązanie LEX Zamówienia Publiczne, które każdego dnia aktualizujemy i udoskonalamy. Dlatego cieszę się, że otrzymaliśmy nagrodę Publicus za wpływ i kształtowanie rynku zamówień publicznych w Polsce -  powiedziała Alicja Pollesch, dyrektor strategiczny i wiceprezes Wolters Kluwer Polska.

 


 

Alicja Pollesch przypomniała, że nim ukazały się komentarze dużych wydawnictw, pierwszy komentarz do ustawy o zamówieniach publicznych w pierwszych dniach 1995 roku wydało małe krakowskie wydawnictwo Centrum Prawne. Jego autorem był jeden z twórców ustawy Marian Lemke.

Czytaj również: Ministerstwo Finansów nie chce jednego sądu dla zamówień publicznych >>

Obecne na rynku od 1997 roku wydawnictwo Publicus, wydawca branżowego miesięcznika „Zamówienia Publiczne Doradca” od 2003 roku przyznaje nagrodę wyróżniającym się uczestnikom rynku zamówień publicznych w Polsce. W tym roku z okazji 25-lecia Prawa Zamówień Publicznych zdecydowało się przyznać trzy nagrody specjalne. – Są to trzy nagrody honorowe i równoznaczne, przyznane za wkład w rozwój rynku zamówień – powiedział Jacek Ambroziak, członek kapituły.

Nagrody otrzymało również wydawnictwo C.H. Beck oraz prof. Ryszard Szostak, z Katedry Prawa Administracyjnego i Zamówień Publicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.