Ustawa deregulacyjna objęła geodetów, zarządców i pośredników w obrocie nieruchomościami
Budownictwo
Podczas 38. posiedzenia Sejmu, które odbyło się w dniach 17-19 kwietnia, posłowie przyjęli tzw. pierwszą ustawę deregulacyjną. Całościową lub częściową deregulacją zostało objętych 50 zawodów. Na liście zawodów, które zostały nią objęte znaleźli się m.in. zarządcy nieruchomości, pośrednicy w obrocie nieruchomościami, oraz geodeci.