Ministerstwo Finansów tłumaczy, że usługa Twój e-PIT podobnie jak w ubiegłym roku cieszy się bardzo dużą popularnością dzięki swojej prostocie, przystępności i możliwości rozliczenia podatku w dogodnym miejscu i czasie. Od soboty do dziś to już ponad 350 tys. deklaracji, a ich liczba stale rośnie. Resort przypomina, że w tym roku do usługi wprowadzono wiele nowości.

Nowości w usłudze Twój e-PIT

Chodzi tu m.in. o umożliwienie złożenia przez system Twój e-PIT dwóch nowych formularzy (PIT-28 i PIT-36) i prostsze rozliczenie ulgi na dzieci. W Twoim e-PIT uwzględnione będzie również zwolnienie z podatku dla osób młodych do 26 roku życia. Jest tam także informacja o stanie zwrotu nadpłaty, pełny dostęp m.in. do poprzednich zeznań PIT i numeru mikrorachunku podatkowego do ewentualnej wpłaty.

Ministerstwo Finansów zapewnia, że system obsługujący usługę Twój e-PIT bazuje na wielu źródłach i systemach zewnętrznych, a z roku na rok jest udoskonalany, tak by zapewnić usługę maksymalnie ułatwiającą roczne rozliczenie podatkowe. Podkreśla, że wszystkie udostępnione w usłudze Twój e-PIT opcje są wielokrotnie testowane i w razie potrzeby na bieżąco korygowane 24h/dobę, 7 dni w tygodniu. Wszystkie wpływające zgłoszenia są analizowane i możliwie jak najszybciej rozwiązywane.

Zobacz również:
Uwaga na oszustów udających pracowników skarbówki >>

W sobotę rozpoczął się sezon rozliczeń rocznego PIT za 2019 rok >>

Przedsiębiorcy muszą poczekać

Mimo chęci resortu finansów nie udało się jednak włączyć do usługi Twój e-PIT rozliczeń przedsiębiorców. Być może będzie to możliwe w przyszłym roku. W tym roku prowadzący firmy mogą korzystać z systemu e-Deklaracje. Ministerstwo Finansów poinformowało jednak w poniedziałek, 18 lutego, że elektroniczne formularze PIT-36 i PIT-36L zostaną udostępnione na stronie podatki.gov.pl i w e-Deklaracjach do końca przyszłego tygodnia.