KPMG w Polsce zaprasza do udziału w 13. edycji Kongresu Podatków i Rachunkowości, który odbędzie się 7 lutego 2023 roku. Serwis Prawo.pl i miesięcznik Przegląd Podatkowy są patronami medialnymi wydarzenia.

Program Kongresu zostanie zaprezentowany w dwóch równoległych ścieżkach, dostęp do obu ścieżek jest możliwy po rejestracji.Transmisja live z pierwszej ścieżki wydarzenia będzie dostępna w serwisie Prawo.pl w godz. 9:00-15:50. Udział w Kongresie jest bezpłatny.

Kongres KPMG to wiodące wydarzenie na rynku, podczas którego eksperci, liderzy w swoich dziedzinach omawiają zagadnienia i trendy mające kluczowy wpływ na agendy zarządzających firmami w Polsce i osób odpowiedzialnych za funkcje finansowo-podatkowe. Kongres odbędzie się w formule online. Program Kongresu zostanie zaprezentowany w dwóch równoległych ścieżkach. W tegorocznej edycji, obok tematyki związanej z zagadnieniami podatkowo-rachunkowymi, poruszone zostaną m.in. zagadnienia dotyczące kosztów transformacji energetycznej, taksonomii ESG oraz dekarbonizacji przedsiębiorstw.  

Wyzwania księgowo-kadrowe roku 2023 - cykl szkoleń online >>>

Program merytoryczny Kongresu niezmiennie tworzą partnerzy i dyrektorzy KPMG – doświadczeni eksperci z wieloletnim stażem, posiadający uprawnienia m.in. doradców podatkowych, radców prawnych i biegłych rewidentów, a także doradcy biznesowi, którzy realizują wiodące projekty transformacji przedsiębiorstw w największych firmach w Polsce.

Zobacz również: Raport KPMG: System podatkowy na dwóję z małym plusem >>

Wybrane tematy 13. edycji Kongresu Podatków i Rachunkowości KPMG:

 1. Podatki w 2023 r. – omówienie najważniejszych zmian w podatkach w 2023 roku (VAT, CIT, PIT);
 2. Strategia podatkowa – jak prawidłowo wypełniać obowiązek informowania o realizowanej strategii podatkowej;
 3. Krajowy System e-Faktur (KSeF) – wymogi e-fakturowania i systemy technologiczne;
 4. Transfer pricing – ceny transferowe i implementacja zaleceń OECD BEPS 2.0 – wyzwania dla przedsiębiorstw w 2023 roku;
 5. Ulgi podatkowe jako sposób na poprawienie konkurencyjności firmy;
 6. Pion finansów – strategiczne spojrzenie na funkcję finansową w firmie i jak technologia odmienia finanse w firmach;
 7. Kontrole podatkowe – trendy w kontrolach podatkowych w 2023 roku – wszystko, co warto wiedzieć;
 8. MDR Secure – autorskie narzędzie KPMG do raportowania schematów podatkowych;
 9. Taksonomia ESG – wszystko, co trzeba wiedzieć o ujawnianiu informacji zgodnie z Taksonomią Unii Europejskiej;
 10. ESG – „Nowy porządek świata” według ESG i strategia ESG dla księgowych;
 11. Umowy PPA – pomoc firmom w zapewnieniu zielonej energii. Wyzwania, jakie niesie bezpośredni, długoterminowy zakup energii elektrycznej z OZE.

Udział w Kongresie KPMG jest bezpłatny i możliwy po wcześniejszej rejestracji oraz otrzymaniu akredytacji. Wydarzenie odbędzie się w języku polskim.

Więcej informacji na stronie internetowej wydarzenia.