Wybrano najbardziej utalentowanych maturzystów

Jury objętego patronatem MEN konkursu Talent za talent nagrodziło maturzystów wyróżniających się zdolnościami przywódczymi oraz dojrzałą i odpowiedzialną postawą.

11.06.2015

Przedszkole nie musi zatrudniać pielęgniarki

Powszechnie obowiązujące przepisy nie przewidują realizacji profilaktycznych świadczeń zdrowotnych na terenie przedszkoli - przypomina Piotr Gąsiorek w Przed Szkołą.

11.06.2015

Tymczasowy dyrektor nawet bez konkursu

Organ prowadzący może powierzyć pełnienie obowiązków dyrektora szkoły wicedyrektorowi, a w szkołach, w których nie ma wicedyrektora, nauczycielowi tej szkoły, jednak nie dłużej niż na okres 10...

10.06.2015

IBE sprawdzi, jakie wnętrza sprzyjają nauce

Jaka przestrzeń jest dobra do zabawy, a jaka sprzyja skupieniu i nauce? - na te pytania spróbuje odpowiedzieć Instytytut Badań Edukacyjnych w przygotowywanym dla szkół poradniku.

10.06.2015

Sąd nie rozstrzyga o unieważnieniu matury

Rozstrzygnięcie dyrektora CKE jest ostateczne inie służy na nie skarga do sądu administracyjnego. Rodzi to wątpliwości konstytucyjne - zauważa Michał Łyszczarz w Dyrektorze Szkoły.

09.06.2015

Dron przypilnuje chińskich uczniów

Dron jest najnowszą bronią w walce ze ściąganiem w Chinach. Takie urządzenie latało w niedzielę nad ośrodkami egzaminacyjnymi w prowincji Henan. Dla ponad 9 mln absolwentów szkół średnich w Chinach...

08.06.2015