Od jakiej daty należy naliczać dodatek za wysługę lat?
Pytanie pochodzi z publikacji Serwis Prawo i Zdrowie Pielęgniarka jest zatrudniona w SP ZOZ-ie od 1 sierpnia 2015 r. W dniu 14 października 2015 r. doręczyła świadectwo pracy z poprzednio zakończonego stosunku pracy, co spowodowało, że powstał obowiązek naliczenia dodatku za wysługę lat w wysokości 6%. Czy w związku z tym istnieje obowiązek naliczenia wysługi od momentu doręczenia świadectwa tj. od dnia 14 października 2015 r., czy od dnia 1 października 2015 r.? Czy może przysługuje wyrównanie od daty zatrudnienia?

