W edycji 2019/2020 do akcji Masz głos zgłosiły się przede wszystkim stowarzyszenia edukacyjne, prorównościowe, sportowe, koła gospodyń wiejskich, młodzieżowe rady gminy, grupy seniorów, ruchy miejskie. Wśród uczestników są też biblioteki, domy kultury, szkoły, grupy mieszkańców. Do akcji zgłosili się także sołtysi, którzy chcą wzmocnić dotychczasowe współdziałanie z mieszkańcami albo zaktywizować swoje środowisko.

 


Styczniowe kalendarium akcji Masz głos

Wszyscy uczestnicy akcji Masz głos wypełniają podsumowanie cząstkowe – termin do 17 stycznia. Ma ono formę ankiety i jest dostępne na koncie każdego uczestnika akcji po zalogowaniu się do panelu. Więcej informacji TUTAJ na stronie akcji Masz głos.

Koordynatorzy regionalni i uczestnicy akcji współpracują przy realizowaniu zaplanowanych działań lokalnych – jest to czas dalszego rozpoznawania potrzeb, wspierania w kwestiach formalnych i wykonywania konkretnych zadań. Uczestnicy akcji mogą opublikować na stronie Masz Głos informacje związane ze swoją działalnością.

Z zakładki Pobierz materiały można bezpłatnie pobierać materiały informacyjne i promocyjne (m.in. naklejki, plakaty). Uczestnicy akcji mogą bezpłatnie zamawiać materiały bezpośrednio ze swojego konta na stronie akcji. Są to wydrukowane plakaty A2 z miejscem do wpisania wydarzenia oraz jego organizatora. Plakaty są pomocne w promowaniu wśród mieszkanek i mieszkańców wydarzenia lub spotkania, które organizuje uczestnik Masz Głos. Do zamówienia są także broszury, m.in. “Narzędziownik obywatelski”, “Czy radny jest bezradny?”, “Zasady lokalnych konsultacji”, “Inicjatywa lokalna”, “Karta praw mieszkańca” i inne.

Czytaj też: Najlepsze samorządy dbają o seniorów, zwierzęta i czyste powietrze

Do pobrania są szkolenia on-line, wkrótce odbędzie się webinarium dotyczące ochrony drzew, przeciwdziałaniu ich wycinaniu.

Informacje na temat akcji Masz głos

Akcja Masz Głos jest przedsięwzięciem ogólnopolskim, realizowanym od 2006 r. przez Fundację im. Stefana Batorego we współpracy z organizacjami partnerskimi - obecnie to: Fundacja Aktywności Lokalnej, Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, Stowarzyszenie Homo Faber, Stowarzyszenie POLITES, Fundacja Laboratorium Badań i Działań Społecznych SocLab.

Masz Głos pomaga osobom aktywnym lokalnie lub gotowym zaangażować się w działanie, jak dokonywać zmian w najbliższym otoczeniu zgodnie z potrzebami mieszkańców oraz we współpracy z władzami samorządowymi. Udział w akcji jest bezpłatny i zapewnia dostęp do wiedzy, szkoleń oraz wsparcia w rozwiązywaniu problemów lokalnych, którego udzielają koordynatorzy Masz Głos, działający regionalnie w całej Polsce.

Portal Prawo.pl jest patronem medialnym, a wydawnictwo Wolters Kluwer partnerem akcji.