Spadkodawcy Zofia i Stanisław małżonkowie W. byli rodzicami Cecylii P. i Marii P. oraz dziadkami Roberta W. i Ewy W. Prawa do spadku po spadkodawczyni Zofii W. zostały stwierdzone na rzecz męża Stanisława W. i ich trojga dzieci - dwóch córek  i syna po ¼ dla każdego z nich.

Prawa do spadku po Stanisławie W. zostały stwierdzone w ogólności i w odniesieniu do wchodzącego w skład spadku gospodarstwa rolnego na rzecz: córek po 5/12 części oraz wnuków Roberta i Ewy - po 1/12 części.

Darowizna na rzecz córki

Spadkodawcy posiadali liczne nieruchomości – część z nich sprzedali za życia, a część darowali córce Cecylii P. i synowi Janowi W.

  1. Jako pierwsza darowiznę otrzymała córka Cecylia P.. Zgodnie z aktem notarialnym z  21 maja 1965 r. otrzymała ona nieruchomość miejską, obejmującą działkę gruntu budowlanego.
  2. W 1968 r. spadkodawcy obdarowali drugą córkę – Marię P.., która otrzymała środki finansowe odpowiadające 1/20 ceny nabycia nieruchomości rolnej, objętej aktem notarialnym z ‎28 sierpnia 1968 r.
  3. Jako ostatni obdarowany został syn spadkodawców – Jan W.. Nieformalną umową darowizny z 1970 r. otrzymał grunty rolne powierzchni 0,9626 ha. Od tego czasu Jan W. był ich posiadaczem i uprawiał je.

ZAŁÓŻ BEZPŁATNE KONTO - artykuł dla użytkowników Moje Prawo.pl
Pozostało: 85% treści Dziękujemy, że tu jesteś! Jeżeli chcesz przeczytać cały artykuł, załóż BEZPŁATNE KONTO
lub zaloguj się
Zarejestruj się
Masz już konto na Moje Prawo.pl? Zaloguj się!