Już po raz piętnasty odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Prawa Podatkowego „Dokąd prowadzą zmiany w prawie podatkowym?". Serwis Prawo.pl i Przegląd Podatkowy są patronem medialnym wydarzenia.  

Tegoroczna konferencja odbędzie się online na platformie ClickMeeting i będzie ona skupiać się na zagadnieniach związanych z już z wieloma wprowadzonymi w tym roku oraz nadchodzącymi zmianami w prawie podatkowym. Rozważania zostaną podjęte w ramach pięciu paneli tematycznych: 

  • ogólne prawo podatkowe 
  • podatki pośrednie
  • podatki lokalne
  • podatki bezpośrednie
  • podatki a biznes

 

 

Jak mówią organizatorzy konferencji, dyskusje prowadzić będą do jak najpełniejszej odpowiedzi na tytułowe pytanie „Dokąd prowadzą zmiany w prawie podatkowym?”. Dodatkowo, każdy panel ekspercki zostanie zakończony otwartym panelem dyskusyjnym pomiędzy prelegentami. Będzie to stanowiło dogodną okazję do wymiany zdań, spostrzeżeń i doświadczeń między profesorami prawa, przedstawicielem administracji publicznej, praktykami oraz publicznością.

Zobacz również: Kubista: Czas pomyśleć o ulgach podatkowych dla biznesu >>

Aby wprowadzić́ zróżnicowanie w spojrzeniu na tematykę̨ wydarzenia i jak najrzetelniej przedstawić́ jego złożoność́, podczas konferencji prelekcje przedstawią wybitne postaci ze środowiska akademickiego, prawnego, ekonomicznego, administracyjnego oraz osoby ze świata biznesu i praktycy. 

Wśród zaproszonych gości są m.in.: prof. dr hab. Bogumił Brzeziński, prof. dr hab. Hanna Litwińczuk, prof. dr hab. Adam Nita, prof. dr hab. Paweł Borszewski, dr hab. Krzysztof Lasiński-Sulecki to prof. UMK, prof. dr hab. Wojciech Morawski, dr Jowita Pustuł, dr Paweł Majka, dr Adam Kałążny, Justyna Zając-Wysocka, mec. Tomasz Michalik.

Organizatorzy do udziału w konferencji zapraszają wszystkich pasjonatów prawa i zagadnień́ podatkowych, a także zachęcamy do zainteresowania wydarzeniem osoby chcące poszerzyć́ swoją wiedzę we wspomnianych obszarach. Konferencja będzie w formie zdalnej i jest nieodpłatna, a dla wszystkich uczestników zostały przewidziane certyfikaty uczestnictwa biernego.