Kolejna edycja krakowskiej Ogólnopolskiej Konferencji Prawa Podatkowego pt. Dokąd prowadzą zmiany w prawie podatkowym potrwa od 13 do 15 marca 2020 roku. Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska, Przegląd Podatkowy i serwis Prawo.pl są patronem medialnym wydarzenia.

Dwa dni na prelekcje i debaty…

Dwa pierwsze dni konferencji przyjmą formę prelekcyjną w budynku Auditorium Maximum przy ulicy Krupniczej 33 w Krakowie. Wystąpienia skupiać się będą na zagadnieniach związanych z już wprowadzonymi oraz nadchodzącymi zmianami w prawie podatkowym. Całość zostanie podzielona na trzy panele tematyczne. Będą to:

  • podatki bezpośrednie,
  • podatki pośrednie,
  • ogólne prawo podatkowe.

Uczestnicy konferencji będą próbować znaleźć odpowiedź na tytułowe pytanie, dokąd prowadzą zmiany w prawie podatkowym. Dodatkowo, podczas drugiego dnia konferencji, przeprowadzony zostanie półtoragodzinna debata ekspercka dotycząca aktualnej polityki podatkowej w Polsce i Europie. Będzie to okazja do wymiany zdań́, spostrzeżeń́ i doświadczeń́ między profesorami prawa, przedstawicielami administracji publicznej oraz praktykami. Udział w konferencji zapowiedzieli m.in.: prof. Paweł Borszowski, prof. Bogumił Brzeziński, prof. Krzysztof Lasiński-Sulecki, prof. Witold Modzelewski, dr Agnieszka Franczak, dr Jowita Pustuł, mec. Jerzy Martini, Justyna Zając Wysocka, a także przedstawiciele Ministerstwa Finansów: dyrektor departamentu podatku od towarów i usług – dr Paweł Selera oraz zastępca dyrektora departamentu systemu podatkowego –Marcin Lachowicz.

 


… i jeden na warsztaty

Po raz pierwszy w historii konferencji zostanie ona poszerzona o dodatkowy dzień w pełni poświęcony zajęciom warsztatowym. Zorganizowane zostaną półtoragodzinne panele skupiające się głównie na praktycznym aspekcie ostatnich i przyszłych zmian w prawie podatkowym. Podczas sześciu paneli warsztatowych poprowadzonych przez przedstawicieli następujących kancelarii i instytucji związanych z prawem podatkowym: Paczuski Taudul Doradcy Podatkowi, Deloitte, Małopolski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych, Małopolski Instytut Studiów Podatkowych, KPMG oraz MDDP, omówione zostaną tematy związane z ostatnimi zmianami i najnowszymi instytucjami w prawie podatkowym, zarówno z merytorycznego, jak i praktycznego aspektu.

 


Będzie też konkurs

Kolejny raz zwycięzca konkursu wystąpi podczas konferencji jako reprezentant głosu studentów i doktorantów. Do wygrania jest m.in. trzymiesięczny staż w Ministerstwie Finansów, nagrody książkowe i gadżety.

Co zrobić, aby wziąć udział w konkursie? Wystarczy sporządzić i do 1 marca 2020 roku przesłać na adres: prawo.podatkowe.tbsp@uj.edu.pl maksymalnie dwustronnicowy abstrakt wystąpienia, związanego z tematem konferencji Dokąd prowadzą zamiany w prawie podatkowym.

Udział w konferencji wymaga rejestracji

Na konferencję obowiązuje obowiązkowa rejestracja za pośrednictwem formularza, znajdującego się na stronie: https://bit.ly/3ayB38p.Dla osób uczących się (uczniowie, studenci, doktoranci), będących pracownikami naukowymi lub naczelnikami organów administracyjnych udział w konferencji jest darmowy, w pozostałych przypadkach opłata konferencyjna wynosi 250 zł. Uczestnicy konferencji otrzymają certyfikaty.
Więcej informacji na stronie konferencji http://www.podatki.confer.uj.edu.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2277893285843357/