Sól wróci do szkolnych posiłków

Zdrowe nie znaczy bez smaku, od nowego roku sól wróci do szkolnych obiadów. Zmiany wprowadzi nowe rozporządzenie ministra zdrowia - pisze Wojciech Kolanowski w Dyrektorze Szkoły.

30.08.2016

Komisje konkursowe bez obserwatorów

MEN i kuratoria odmawiają zewnętrznym obserwatorom udziału w konkursach na dyrektorów szkół. Tłumaczą to ochroną danych osobowych - informuje DziennikGazeta Prawna.

29.08.2016

Szkoła zatrudni tylko pedagoga z listy

MENma nowy pomysł na ochronę nauczycielskich etatów. Chce, by szkoły zatrudniały tylko pedagogów zagrożonych zwolnieniem - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

29.08.2016

CKE z nowym regulaminem

W Monitorze Polskim opublikowano nowy regulamin Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dostosowany został do obowiązujących od września zmian w ustawie o systemie oświaty.

29.08.2016

Pokemony królują na szkolnych zeszytach

Internauci kompletują wyprawki szkolne i wyszukują informacje związane z powrotem do szkoły. Prawie co trzeci używa do tego smartfona pisze Puls Biznesu.

27.08.2016

PSL przeciwne likwidacji gimnazjów

Gimnazja są najsilniejszym elementem polskiego systemu edukacji, trzeba je poprawiać, a nie likwidować - mówil uczestnicy zorganizowanej przez PSL w Sejmie konferencji edukacyjnej. Wskazywali, że...

26.08.2016

Kształcenie zawodowe bez uciążliwych obowiązków

MENchce odciążyć placówki prowadzące kształcenie zawodowe, pomóc w tym ma przede wszystkim ograniczenie liczby egzaminów zawodowych i scedowanie części obowiązków na zewnętrzne ośrodki - tłumaczy...

26.08.2016

Biedroń: szkoła powinna uczyć tolerancji

Prowadzę lekcje demokracji, chodzę po szkołach i rozmawiam z dzieciakami o tym. Ja to robię za państwo. Ale jak mówię, to powinno robić państwo - mówi Robert Biedroń, prezydent Słupska.

25.08.2016

ZNP: powstała koalicja „NIE dla chaosu w szkole”

Polska szkoła nie potrzebuje rewolucji, lecz mądrych i przemyślanych zmian przekonują członkowie powołanej w środę - w reakcji na planowaną reformę systemu edukacji - koalicji NIE dla chaosu w...

24.08.2016