Wolters Kluwer został jednogłośnie przyjęty przez zarząd Polskiej Federacji Szpitali jako członek wspierający tej organizacji. - Od wielu lat współpracujemy z Wolters Kluwer przy warsztatach, konferencjach, ale teraz udało nam się podnieść tę współpracę na wyższy poziom - mówi Jarosław Fedorowski, prezes Polskiej Federacji Szpitali. - Dzięki temu będziemy zacieśniać współpracę na polu edukacyjnym, szkoleniowym - dodał.

Prezes Fedorowski powiedział też, że dzięki podpisaniu tego porozumienia, jego uczestnicy będą wspólnie realizować projekty związane z compliance, ale także na swojej stronie będą udostępniać serwis Prawo.pl.

Profesjonalne narzędzia

Wolters Kluwer od dawna traktuje sektor medyczny jako bardzo ważny segment rynku. Zarówno w Polsce, gdzie spółka koncentruje się na zarządzaniu i prawie medycznym, jak i na świecie, gdzie Wolters Kluwer jest jedną z wiodących firm dostarczających informację medyczną oraz zaawansowane rozwiązania techniczne dla medycyny.

 

- W Polsce  spółka dostarcza placówkom ochrony zdrowia nie tylko znany serwis informacji prawnej Lex Medica, ale także system do zarządzania zgodnością, zarządzania ryzykiem i majątkiem szpitali. Te rozwiązania powstały dlatego, że nasi klienci muszą zwracać baczną uwagę na podnoszenie jakości usług i efektywności działania, a dzięki naszym rozwiązaniom łatwiej mogą te cele osiągać. Celowo nie mówię „produkty”, bo są to zintegrowane systemy, które wpisują się w misję Polskiej Federacji Szpitali, jaką jest właśnie poprawa działania szpitali oraz propagowanie dobrych praktyk zarządzania. Działając razem, możemy sprawniej rozwijać potrzebne szpitalom narzędzia i skuteczniej je propagować – mówi Włodzimierz Albin – prezes Wolters Kluwer Polska.

Wspólne konferencje

Wolters Kluwer Polska, jako partner wspierający, będzie, wspólnie z Federacją, organizować kongresy dotyczące ochrony zdrowia m.in.: w maju odbędzie się w regionalna konferencja w Zamościu, a w czerwcu - Konferencja Hospital and Healthcare.  Management w Warszawie. 

Członkami Polskiej Federacji Szpitali jest 220 polskich szpitali. Organizacja ma też kilkudziesięciu członków wspierających. Federacja należy do Sieci Europejskiej Federacji Szpitali HOPE, zrzeszającej placówki, w których jest ponad 80 proc. łóżek szpitalnych w Unii Europejskiej.