Podziały w społeczeństwie przekładają się na relacje rodzinne, przyjacielskie, sąsiedzkie i w społeczności lokalnej. Z pytaniem, jak przełamać impas i porozumieć się, zmierzą się eksperci akcji Masz Głos Fundacji Batorego podczas webinarium 11 sierpnia. Wymagana jest rejestracja na wydarzenie.

Portal Prawo.pl jest patronem medialnym, a wydawnictwo Wolters Kluwer partnerem akcji Masz głos. 

Webinarium będzie pierwszą częścią wykładów on-line na temat konfliktów i mediacji, które zostaną poruszone w ramach akcji Masz Głos w najbliższym czasie, także od strony prawnej. Najbliższe spotkanie wprowadzi w problematykę od strony trudności z dobrą komunikacją, typowych sytuacji konfliktowych w mniejszych społecznościach:

  • czym jest konflikt: jak powstaje, z czego wynika i jaką ma dynamikę,
  • mediacje od strony psychologicznej,
  • praktyczne porady, jak się zachować w trudnych sytuacjach

 

Czytaj też: Aktywni mieszkańcy wspierają władze lokalne w ramach akcji „Masz głos”

Aby wziąć udział w webinarium, trzeba zarejestrować się pod linkiem https://bit.ly/webinarium_11_sierpnia i we wtorek 11 sierpnia o 19:00 dołączyć do webinarium, klikając na link otrzymany w e-mailu potwierdzającym rejestrację. Udział w webinarium jest bezpłatny.

Webinarium prowadzą: Piotr Skrzypczak – politolog, wykładowca akademicki, aktywista na rzecz praw człowieka, mediator, od 2004 związany z lubelskim Stowarzyszeniem Homo Faber, w którym odpowiada za poradnictwo antydyskryminacyjne oraz mediacje społeczne, Anna Dąbrowska – działaczka praw człowieka, koordynatorka Masz Głos w południowo-wschodniej Polsce.