Edycja akcji Masz Głos 2018/2019 Fundacji im. Stefana Batorego dobiega końca. Przez rok koordynatorzy akcji pracowali z mieszkańcami i samorządami, którzy realizowali pomysły i działania na rzecz swoich wspólnot.

Nagrody zarówno dla grup mieszkańców i władz

Nagrody Super Samorząd są przyznawane od 2011 r., to wyróżnienie dla uczestników akcji Masz Głos, którzy najskuteczniej zachęcą do współpracy władze samorządowe i mieszkańców. Nagroda przyznawana jest także działającym w partnerstwie z uczestnikami władzom samorządowym.

Nazwa nagrody nawiązuje do idei samorządu rozumianego jako wspólnota mieszkańców, a nie urząd gminy i jego pracownicy. 

Na przebieg tej edycji akcji Masz Głos duże znaczenie miały jesienne wybory samorządowe, które w wielu miejscach doprowadziły do zmian osób zasiadających w organach lokalnych władz. Miało to często wpływ na  stosunek do działalności społecznej mieszkańców.

W tym roku Fundacja im. Stefana Batorego obchodzi 30-lecie swojej działalności, co będzie podkreślane podczas rozdania nagród Super Samorząd 2019.

Laureatów nagrody wybiera jury w składzie: Mikołaj Cześnik - członek zarządu Fundacji im. Stefana Batorego, sędzia Jerzy Stępień - były przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego i Katarzyna Kubicka-Żach - redaktor prowadząca sekcję Samorząd i administracja portalu Prawo.pl.

Czytaj też: Sołectwa chcą więcej praw, ale wzmocnienia wymagają też rady osiedli w miastach>>

Partnerem nagrody Super Samorząd 2019 i fundatorem części nagród rzeczowych jest Wolters Kluwer Polska. Patronat medialny nad nagrodą Super Samorząd 2019 objęły portale Prawo.pl oraz ngo.pl.

Laureaci otrzymają nagrody – statuetki, dyplomy i nagrody partnera - 7 czerwca podczas Gali Super Samorząd 2019 w Zamku Królewskim w Warszawie.

Zobacz też, kto otrzymał nagrodę Super Samorząd w zeszłych latach TUTAJ