Sprzedaż portfolio farm solarnych o łącznej mocy 40,4 megawatów (MW) jest - jak informuje kancelaria - kolejną tego typu transakcją w Polsce, której obsługę prawną zapewnili prawnicy CMS. Wartość przejęcia sfinalizowanego w czerwcu bieżącego roku nie została ujawniona. 

Czytaj: Od obiegu dokumentów, po zespoły śledcze - innowacje wchodzą do polskich kancelarii>>

Kompleksowe doradztwo

Zespół CMS - jak podkreślono - zapewnił kompleksowe doradztwo transakcyjne na rzecz Green Genius. W skład zespołu pracującego przy projekcie weszli: Rafał Zwierz, partner, lider zespołu fuzji i przejęć, Olga Czyżycka, starszy prawnik oraz Joanna Białoskórska i Natalia Szurnicka, prawniczki. 

Green Genius, jest częścią holdingu Modus Group, działającego w zakresie energii odnawialnej, usług mobilnych, a także w branży motoryzacyjnej. 

 

Z kolei CMS jest międzynarodową kancelarią prawniczą świadczącą kompleksowe usługi doradztwa prawnego i podatkowego na rzecz przedsiębiorstw, instytucji finansowych oraz organów administracji. 

- Jesteśmy jedną z największych i najbardziej doświadczonych międzynarodowych kancelarii w Polsce – działamy na polskim rynku od ponad 20 lat. W biurach CMS w Warszawie i Poznaniu pracuje ponad 170 prawników, którzy doradzają klientom działającym we wszystkich kluczowych sektorach gospodarki - informuje kancelaria.