Neon oferuje ponad 35 tys. mkw. powierzchni najmu, w tym 33,5 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz ponad 1,5 tys. mkw. powierzchni usługowej, zlokalizowanej na parterze i stanowiącej dopełnienie pasażu pomiędzy budynkami kompleksu Alchemia. Trwająca dwa lata budowa biurowca Neon zakończyła się w październiku 2019 roku. Biurowiec posiada certyfikat ekologiczny LEED na najwyższym poziomie - Platinum i stanowi architektoniczne i funkcjonalne dopełnienie Alchemii, zaprojektowanej w całości przez pracownię APA Wojciechowski Architekci.

Czytaj: Od obiegu dokumentów, po zespoły śledcze - innowacje wchodzą do polskich kancelarii>>

Zespół prowadzony przez partnera Agnieszkę Stankiewicz oraz seniora associate Rafała Siwka

Zespół transakcyjny Greenberg Traurig prowadzili Partner Agnieszka Stankiewicz oraz Senior Associate Rafał Siwek.

Torus jest polskim deweloperem specjalizującym się w inwestycjach biurowych. Do tej pory, firma zrealizowała 7 transakcji sprzedaży swoich nieruchomości biurowych do 6 różnych funduszy (5 budynków Arkońska Business Park oraz 4 etapy Alchemii) za łączną kwotę blisko 370 mln euro.  DWS z kolei jest jednym z wiodących funduszy inwestycyjnych zarządzającym aktywami o wartości 759 miliardów euro (stan na 30 września 2020 r.). Jego główna siedziba znajduje się w Niemczech, ale operuje globalnie, zatrudniając blisko 3 300 pracowników na całym świecie. Zakup Neonu jest kolejną transakcją realizowaną przez DWS na polskim rynku nieruchomości.

Greenberg Traurig jest międzynarodową kancelarią prawną oferującą pełen zakres usług, zatrudniającą około 2200 prawników obsługujących klientów w 40 biurach w Europie, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie oraz w Azji.

Greenberg Traurig Grzesiak sp.k. to wg International Financial Law Review (IFLR) Najbardziej Innowacyjna Kancelaria Prawna Roku 2019 oraz 2018 w Polsce, a wg Chambers and Partners Kancelaria Roku 2017 w Polsce. Warszawskie biuro otrzymało pierwsze miejsce w rankingu Mergermarket Global & Regional M&A Report 2018 bazującym na wartości transakcji fuzji i przejęć przeprowadzonych w Polsce w 2018. Całkowita wartość transakcji fuzji i przejęć obsługiwanych przez Greenberg Traurig w roku 2018 wyniosła 2,807 mld USD. Greenberg Traurig w Polsce świadczy usługi

prawne największym polskim i międzynarodowym przedsiębiorstwom i instytucjom w Europie Środkowej oraz poza nią. Warszawskie biuro liczy około 100 prawników uznawanych za jednych z najlepszych w Polsce, regularnie wyróżnianych przez Chambers Global, Chambers Europe, IFLR1000 oraz EMEA Legal 500 w zakresie prawa korporacyjnego, transakcji fuzji i przejęć, transakcji na rynkach kapitałowych, private equity, finansowania projektów, postępowań sądowych i arbitrażowych, doradztwa podatkowego oraz doradztwa dla takich sektorów jak: nieruchomości, energetyka, bankowość i finanse, ubezpieczenia, telekomunikacja oraz media.

 

Zespół Nieruchomości Greenberg Traurig

Kancelaria podkreśla, że jej Międzynarodowy Zespół Nieruchomości (International Real Estate Group) jest jednym z największych na świecie pośród czołowych, międzynarodowych kancelarii prawnych. 

- Nasi prawnicy nieruchomościowi dostarczają kompleksowe rozwiązania prawne, dostosowane do potrzeb klientów, zapewniając pełen zakres usług prawnych we wszystkich kwestiach związanych z prawem nieruchomości, od wsparcia przy nabywaniu nieruchomości poprzez reprezentowanie najemców i właścicieli, aż po wsparcie deweloperów i kredytodawców w poszukiwaniu nowych rozwiązań w zakresie nieruchomości i związanych z nimi aspektów finansowych. Grupa obejmuje ok. 400 prawników specjalizujących się we wszystkich aspektach prawa nieruchomości, w tym powiązanych z nieruchomościami transakcjami M&A, private equity, rynków kapitałowych, finansów i podatków - dodaje.

Warszawski Zespół Nieruchomości składa się z 40 specjalistów w zakresie prawa nieruchomości, którzy zajmują się także szerokim spektrum praktyk związanych z rynkiem nieruchomości. Zespół oferuje klientom wyjątkowe doświadczenie i poziom usług w Polsce oraz w Europie Środkowej.