Dwudniowa platforma spotkań rozpocznie się już 26 lutego, w środę. Wezmą w niej udział eksperci - polscy i zagraniczni, liderzy, managerowie i szefowie działów prawnych. Jednym z patronów jest Wolters Kluwer Polska, patronów medialnych - Prawo.pl.   

 


Nowoczesne technologie w służbie kancelarii

Początek Forum poświęcony będzie m.in. rozwojowi wydziałów prawnych i roli jaką nowoczesne technologie mogą pełnić wobec wyzwań regulacyjnych stawianych przedsiębiorstwom. 

Marcin Zręda, dyrektor Strategiczny Rynku Usług Prawnych i Przedsiębiorstw, Wolters Kluwer Polska i Maciej Krajewski, dyrektor ds. Rozwoju Rynku: Duże i Średnie Przedsiębiorstwa, Wolters Kluwer Polska, omówią globalny raport The Future Ready Lawyer – w zakresie korzystania z rozwiązań legal tech

Sesja dotyczyć będzie też kluczowych wyzwań stojących przez prawnikami, czyli nowym technologiom, rosnącym wymaganiom klienta wewnętrznego i gromadzeniu dużej ilości danych, oraz compliance jako antidotum na żywioły regulacyjne. 

Z kolei dr Dominik Wolski, Dyrektor Działu Prawnego, Jeronimo Martins omówi prywatne egzekwowanie przepisów antymonopolowych, skuteczne zarządzanie w zakresie strategi organizacji oraz kwestie private antitrust enforcement. 

Rola sygnalisty we wczesnym ostrzeganiu

Jeden z paneli, ale też część drugiej sesji plenarnej poświęcone będą problemom sygnalistów. Omówione zostanie zarówno to jak  kwalifikować zgłoszenia i chronić sygnalistę, ale także przeprowadzanie czynności dowodowych i rozmawianie z pracownikami. 

Radca prawny Eliza Iwaniszyn, radca dyrektor Działu Prawnego MARS, podczas sesji omówi pozycję sygnalisty w polskim systemie prawnym, a także problemy związane z korzystaniem z tego typu pomocy.

Czytaj:Radcowie prawni szukają sposobów na pozyskanie klienta>>

Kolejny temat do kwestie związane z współpracą z policją w związku z ochroną marki przedsiębiorstwa. Katarzyna Rojek, główny prawnik, OTCF będzie mówić o tym, jak nie budować relacji z organami ścigania, jakie są korzyści z budowania rozpoznawalności marki wśród organów ścigania i jaka jest waga umiejętności managerskich w sytuacjach granicznych. 

Dzień drugi - czego prawnik nauczy się od samuraja

Drugi dzień spotkań rozpocznie się od omówienia problematyki związanej z zadaniami i rol profesjonalnych negocjatorów. Maciej Bobrowicz, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych omówi znaczenie umiejętności miękkich i interpersonalnych w pracy prawników, odnosząc się do przykładów wziętych z życia samurajów. 

 

Oceni na czym polegała przewaga "konkurencyjna" samurajów, w jaki sposób odkrycia neuropsychologii wyjaśniają skuteczność samurajów i jak dziś prawnicy i dyrektorzy działów prawnych mogą wykorzystać tę wiedzę. 

Jednym z tematów dyskusji będą również zmiany w Kodeksie pracy, które zostaną wprowadzone w 2020 i te, które zostały wprowadzone w 2019 roku, oraz kwestie przeciwdziałania mobbingowi w firmie.