Wcześniej mobilne biuro w kamperze, a teraz w przyczepie kempingowej. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej korzystnie interpretuje przepisy dotyczące kosztów uzyskania przychodu w działalności gospodarczej. Zgadza się na odliczenie wydatków na zakup urządzeń, które posłużą przedsiębiorcy zarówno do przemieszczania się do kontrahentów jak i do świadczenia usług.  

- To kolejna pozytywna interpretacja dotycząca kosztów uzyskania przychodów, które nie są oczywiste i budziły wcześniej wątpliwości. Organy podatkowe zgadzają się na odliczenie wydatków na "alternatywne" miejsca prowadzenia działalności gospodarczej. Duża w tym jednak zasługa argumentacji przedstawionej w sformułowanym przez podatnika wniosku o interpretację. Co ważne, w przypadku przyczepy kempingowej nie obowiązują ograniczenia w odliczaniu kosztów, które stosuje się do samochodów osobowych i kamperów - mówi Grzegorz Grochowina, szef Zespołu Zarządzania Wiedzą w Departamencie Podatkowym w KPMG w Polsce.

Czytaj również: Kamper może być biurem przedsiębiorcy >>

 

Mobilne biuro w przyczepie

Z pytaniem wystąpił przedsiębiorca z branży IT, który świadczy usługi w zakresie wytwarzania, rozwijania oraz ulepszania programów komputerowych. Często jeździ do klientów, ponieważ realizuje kontrakty dla firm z innych miast. Obecnie nie ma biura, więc jeśli projekt nie wymaga wyjazdu, pracuje ze swojego mieszkania. Jednak w skupieniu przeszkadza mu trójka małych dzieci.

ZAŁÓŻ BEZPŁATNE KONTO - artykuł dla użytkowników Moje Prawo.pl
Pozostało: 85% treści Dziękujemy, że tu jesteś! Jeżeli chcesz przeczytać cały artykuł, załóż BEZPŁATNE KONTO
lub zaloguj się
Zarejestruj się
Masz już konto na Moje Prawo.pl? Zaloguj się!