Wiceminister Olga Semeniuk poinformowała o poniedziałkowej rozmowie online z Piotrem Dudą, przewodniczącym NSZZ „Solidarność” dotyczącej projektu nowelizacji oraz Paktu Społecznego. Zapowiedziała, że jeszcze w tym tygodniu wicepremier Jarosław Gowin będzie rekomendował konkretne zapisy nowelizacji ustawy o Radzie Dialogu Społecznego premierowi Mateuszowi Morawieckiemu oraz będzie rozmawiał na ten temat z Jarosławem Kaczyńskim, wicepremierem i prezesem PiS.

Czytaj również: Trybunał zbada, czy premier może odwołać członka RDS>>

- Mam nadzieję, że jesteśmy na ostatnim etapie prac nad projektem i wkrótce uda nam się wprowadzić go w tryb prac legislacyjnych - powiedziała PAP Olga Semeniuk. Przypomniała, że najbardziej spornym zapisem projektu nowelizacji o RDS był punkt związany z weryfikacją kandydatów RDS. - My rekomendujemy taką lustrację - wskazała wiceminister. Podkreśliła, że RDS odgrywa bardzo dużą rolę w procesie legislacyjnym.

Semeniuk zaznaczyła też, że w najbliższy czwartek, na prezydium RDS omówione zostaną założenia Paktu Społecznego, czyli umowy społecznej między rządem, związkami zawodowymi i pracodawcami, której celem będzie wspomaganie gospodarki po zakończeniu pandemii COVID-19, zapewnienie jej szybszego rozwoju, ale też poprawa warunków pracy.