Zaznaczył, że branża turystyczna jest jedną z najbardziej dotkniętych przez rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa. - Główne postulaty branży to poprawienie płynności finansowej - dodał. 

 


Resort monitoruje sytuacji

Zapewnił też, że resort na bieżąco monitoruje sytuację związaną z koronawirusem. - Do momentu zatrzymania całkowitego rozprzestrzeniania się nie jesteśmy w stanie oszacować straty, jakie poniosły i poniosą firmy turystyczne - powiedział.

Czytaj: Koronawirus: Odpowiedzi na 5 najważniejszych dylematów pracodawcy>>

W poniedziałek - 9 marca - wieczorem odbyło się spotkania w BBN prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim, ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim i głównym inspektorem sanitarnym Jarosławem Pinkasem. 

Prezydent po spotkaniu powiedział, że w Polsce sytuacja związana z koronawirsuem jest względnie opanowana. - Jak to tej pory uchwyciliśmy wszystkie źródła wirusa włącznie z tzw. pacjentem zero, musimy podjąć zdecydowane działania, które zabezpieczą obywateli mówił. 

Na spotkaniu w BBN dyskutowano m.in. o tym, jakie podjąć środki zaradcze, żeby w miarę możliwości ograniczyć dalsze rozprzestrzenianie się koronawirusa.

- Należy być szczególnie ostrożnym, unikać miejsc gdzie gromadzą się ludzie, ponieważ to w nich jest największe niebezpieczeństwo dalszego rozprzestrzeniania się wirusa. Zapewniam, że wszystkie służby sanitarne pracują i prowadzą dalsze działania zabezpieczające - wymieniał prezydent.