Obecnie lokale są budowane w różnym standardzie. Jednakże decyzje w tym zakresie będą podejmować potencjalni mieszkańcy. "To czy lokale w programie Mieszkanie plus będą oddawane do użytku w stanie deweloperskim, czy > będzie zależało od potrzeb potencjalnych najemców tych mieszkań" - powiedział wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń. 

W trakcie naboru lokatorów w Białej Podlaskiej przeprowadzono ankietę. Osoby, które składały wniosek były pytane o oczekiwany standard wykończenia mieszkania.

"Każdy z zainteresowanych życzyłby sobie innego wykończenia mieszkania, począwszy od podłogi, a skończywszy na białym montażu w łazience" - mówiła prezes Bernadeta Puczka, prezes zarządu Zakładu Gospodarki Lokalowej w Białej Podlaskiej. "Dlatego też wspólnie z mieszkańcami zdecydowaliśmy, że mieszkania oddamy w standardzie deweloperskim i każda z rodzin wykończy je we własnym zakresie" - dodała.

W ramach Mieszkania plus mają także powstawać domy zbudowane z drewna. Projekt ustawy w tej sprawie został skierowany do Komitetu Stałego Rady Ministrów. Jeżeli zostanie on uchwalony do lipca, to możliwe, że spółka powstanie w ciągu kilku miesięcy.

Budową będzie zajmowała się spółka "Polskie Domy Drewniane". Realizowane przez nią inwestycje, będą przeznaczone na wynajem oraz na wynajem z opcją dojścia do własności.  (dl/pap)