Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Anna Kornecka podczas posiedzenia komisji sejmowych poinformowała o stanie polityki mieszkaniowej państwa, w szczególności realizacji programu Mieszkanie Plus.

Program Mieszkanie Plus składa się z części rynkowej i części społecznej.

Jak mówiła, rządowy program Mieszkanie Plus składa się z części rynkowej i części społecznej. Z tego liczba mieszkań wybudowanych i mieszkań w budowie w części rynkowej 3 tys. 224 mieszkania, a w części społecznej 22 tys. 958 mieszkań. Część rynkowa Mieszkania Plus to program budowy mieszkań na zasadach rynkowych, mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności adresowany do osób posiadających zdolność czynszową; ta część programu realizowana jest przez PFR Nieruchomości.

Czytaj też: Lokal za grunt - Senat też uchwalił ustawę>>
 

Część społeczna to zintegrowany program wsparcia społecznego budownictwa czynszowego, który obejmuje program wsparcia inwestorów społecznego budownictwa czynszowego budujących mieszkania na wynajem lub mieszkania spółdzielcze lokatorskie dla osób o średnich dochodach, program wsparcia gmin współpracujących z innymi podmiotami przy tworzeniu mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu dla osób o niższych dochodach oraz program wsparcia samorządów lokalnych i organizacji pożytku publicznego w zakresie budownictwa komunalnego i wspomaganego dla osób o najniższych dochodach.
pap, kkż