Premier Mateusz Morawiecki powołał Tomasza Chróstnego na stanowisko wiceprezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Na początku czerwca dość nieoczekiwanie, po pięciu latach pracy, ze stanowiska wiceprezesa premier odwołał Dorotę Karczewską. Przyczyn tej decyzji nie podano. Dorota Karczewska pełniła funkcję wiceprezesa od 11 czerwca 2014 roku. Odpowiadała za ochronę interesów konsumentów. Konkurs na zajmowane przez nią stanowisko Kancelaria Prezesa Rady Ministrów ogłosiła pod koniec lipca, 22 sierpnia ogłosiła wynik, a niespełna tydzień później zwycięzca został mianowany na wiceprezesa.

 

Tomasz Chróstny, ostatnio dyrektor Departamentu Analiz Ekonomicznych Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, podobnie jak Dorota Karczewska, ma odpowiadać za zagadnienia związane przede wszystkim z ochroną konsumentów , ale także konkurencji. Nowy wiceprezes ukończył w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie finanse i rachunkowość oraz zarządzanie, a także studia doktoranckie w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie. Ukończył też inżynierię produkcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Karierę zawodową rozpoczął uczestnicząc w projektach z zakresu badania sprawozdań finansowych instytucji finansowych, wyceny przedsiębiorstw oraz wykrywania przestępstw i nadużyć finansowych. Przygotowywał też analizy ekonomiczne, rynkowe i sektorowe oraz prognozy gospodarcze. Pracował w kancelarii premiera, a następnie w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, gdzie do 25 sierpnia 2019 roku pełnił funkcję dyrektora Departamentu Analiz Gospodarczych.

Jego poprzedniczka, Dorota Karczewska,  jest radcą prawnym, specjalizującym się w prawie ochrony konkurencji oraz konsumentów. Wykłada prawo konkurencji i konsumentów przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Bydgoszczy oraz w Szkole Głównej Handlowej. Z UOKiK była związana od 1998 roku, od 2008 pełniła funkcję dyrektor Delegatury UOKiK w Bydgoszczy. Jako radca prawny reprezentowała Prezesa UOKiK w sprawach sądowych.