- Aby firmy poradziły sobie z kolejnym uderzeniem pandemii potrzebna jest strategia działania i podejmowanie przemyślanych oraz właściwie komunikowanych decyzji.  Ale też  plan wychodzenia z kryzysu w perspektywie półrocznej i kilkuletniej. Firmy pokonają kryzys tylko wtedy, gdy mimo zagrożeń, ale przy pełnym zachowaniu bezpieczeństwa sanitarnego, będą mogły prowadzić działalność gospodarczą. Ważne jest również zmniejszenie kosztów działalności i pomoc dla przedsiębiorstw, które zmuszone są ograniczyć aktywność. Tylko wtedy ochronimy firmy i miejsca pracy – mówi Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan.

Zobacz również: Firmy potrzebują dodatkowego wsparcia, a nie obowiązków >>

W czasie posiedzenia plenarnego RDS, pracodawcy zwracali uwagę na znaczenie dialogu oraz poszukiwanie najlepszych  rozwiązań dla gospodarki i rynku pracy. Wskazywali także na perspektywę dostępu do środków pomocowych UE, które mogą stanowić realne wsparcie dla firm dotkniętych skutkami pandemii. 

- Oczekujemy rozmów na temat perspektyw i warunków wychodzenia z kryzysu. Dziś biznes obawia się o koszty pandemii, ale powinniśmy pamiętać o trudnościach z finansowaniem deficytu, możliwościach rozwojowych firm oraz warunkach prowadzenia działalności gospodarczej – mówi prof. Jacek Męcina, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan, członek RDS.